Prohlášení Slzy zvířat - Nadační fond - Slza zvířat “An animal’s tear”

Přejít na obsah
Vážení přátelé,

dovolujeme si reagovat na příspěvek, který byl zveřejněn firmou HappyZoo.cz. V příspěvku je uvedeno, že společnost Nestlé pokračuje v dodávání svých výrobků do Ruska, včetně jejich krmiva od Purina Pro Plan. Firma Nestlé vlastní nadále několik značek produktů pro lidi i zvířátka. Tímto se tedy HappyZoo.cz distancuje od těchto výrobků a víceméně podbízí tuto myšlenku dalším klientům.
Nemůžeme nikoho nutit, ani Vám rozmlouvat názory, situace je opravdu špatná a je nám to velmi líto, co se nedaleko nás děje. Ačkoliv nás velmi mrzí dění a mnozí z nás i osobně Ukrajině pomáhají, posílají dary, stejně se musíme zastat v tuto chvíli firmy Nestlé a konkrétně hlavně krmiv Purina.

Nezastáváme se jen proto, že máme jistou spolupráci. Zastáváme se zaprvé proto, že zvířatům nelze vysvětlit, že musí změnit stravu kvůli stávající situaci ve světě a že se zrovna narodili ve špatný čas a zadruhé proto, jaká vlastně ta naše spolupráce je.
Firma již léta pomáhá útulkům v České republice a za ta léta rozdala krmení, které nelze již ani vyjádřit čísly. Nepřipadá nám fér, že firma, která se takto podílí na pomoci útulkům po celé ČR by měla pykat za to, že jiná zvířátka v Rusku také chtějí jíst. Jen díky odběratelům je totiž poté možné v naší krásné republice pomáhat. Ignorováním a schválnostmi docílíme toho, že firma již nebude moci pomáhat a tak to odnesou opravdu hlavně naše zvířátka zde. Což si troufám říci nikdo nechce. Apelujeme tímto na soudnost lidí a domyšlení koncového stavu tohoto bojkotu. Určitě tím nepodpoříte situaci na Ukrajině, tím jen podpoříte to, že naše zvířátka v útulcích a organizacích se ke stravě a speciálním dietám již jen tak nedostanou. Zda-li je to pro někoho i nadále zůstává uzavřené a firmu Nestlé chcete ignorovat, je to zcela  Vaše osobní rozhodnutí..

Za tým Nadačního fondu Slza zvířat Purině a celé firmě děkujeme, že vždy v srdci myslela i na ty bezbranné tvory, které potřebují pomoci a nadále si firmy vážíme a nemyslíme si, že krmení zvířat v cizí zemi, včetně válečné zóny, je jakkoliv špatné.
Děkujeme vám za přečtení.
Návrat na obsah